Haber

Biyografi

Reklam

Yayın Akışı

Teknolojimiz

Kurumsal

Anket

Ziyaretçi Defteri

Abdurrahman Kızılay

Abdurrahman Kızılay Türk Halk Müziği sanatçısı 1940'da Kerkük'ün Musalla semtinde dünyaya gelen , ilk ve orta eğitimini Kerkük'te tamamladı. Çocuk yaşlarda halk müziğine ilgi duyan Kızılay, başta Ab..
devamı...

 
Aynur Haşhaş

Aynur Haşhaş, İstanbul'da doğdu, ilk ve ortaöğrenimini de yine bu kentte tamamladı. Ortaöğrenimini tamamladıktan sonra İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'na giren Aynur Haşhaş, burada yedi yıllık ..
devamı...

 
Bedia Akartürk

Bedia Akartürk 4 Şubat 1941 de İzmiri'in Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. Bedia Akartürk, ailenin tek çocuğudur. Ailenin tek çocuğu olması dolayısıyla babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk ol..
devamı...

 
Seçil Heper

Seçil Heper 1951'de Konya'da doğdu.İlk-orta öğrenimi Konya'da gerçekleştirdi. 1966'da açılan sınavı kazanarak Ankara Radyosu na girdi.TRT için yapılan bir TV çekiminde Fahrettin Aslan'ın dikkatini çek..
devamı...

 
Abdullah YÜCE

Abdullah YÜCE 04.Aralık.1920 yılında İstanbul Eyüp Sultan'da doğdu. Annesi Sultan Hanım, babası Hafız İsa Efendi'dir. Çocukluğu meşakkat ve fakirlik içinde Eyüp Sultan'da geçti. Reşadiye 36. ve 37. il..
devamı...

 
Selahattin Pınar

Selâhaddin Pınar, 22 Ocak 1902 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası eski hukukçulardan Sadık Bey'dir. İlkokulu okuduğu yıllarda Sadık Bey, Çal'a tayin olduğundan Selâhaddin Pınar ilk öğrenimini burada ..
devamı...

 
İnci Çayırlı

İnci Çayırlı, Klasik Türk Müziği yorumcusu, koro şefi. İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Lisesi'ni bitirdi. Bestekâr dayısı Fahri Kopuz'un teşvikiyle müziğe başladı ve 1953 yılında İstanbul Belediye Kon..
devamı...

 
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7
Toplam 45 kayıt var