Haber

Biyografi

Reklam

Yayın Akışı

Teknolojimiz

Kurumsal

Anket

Ziyaretçi Defteri

FATİH KISAPARMAK

1961 yılında Elazığ`da doğdu. Eğitimci bir Ailenin tek çocuğudur. Annesi, emekli ilkokul öğretmeni yıldız Hanım; babası ise, birçok bilimsel esere imzasını atmış bir araştırmacı yazar ve Milli Eğitim ..
devamı...

 
Müzeyyen Senar

Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Müzeyyen Senar, 1919 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Müzik eğitimine Anadolu Musiki Cemiyeti'nde, kemençe üstadı Kemal Niyazi Seyhun Bey ve udi Hayriye Hanım gözetimind..
devamı...

 
Arif Sağ

1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dağlı köyünde dünyaya gelen Sağ, küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başlar... İstanbul'a gelir ve Aksaray Musiki Cemiyeti'nde Nida Tüfekçi' nin öğrencisi olur..
devamı...

 
İzzet Altınmeşe

1945 yılında Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi Arpadere köyünde doğdu. Ailesi, kendisi 5 aylık iken ekonomik nedenlerden ötürü Adana’ya göç etti. 6 kardeşten üçüncüsü. İlkokul mezunu. Bir süre, erkek kuaför..
devamı...

 
Yıldırım Gürses

1939 yılında Bursa'da doğan Yıldırım Gürses, Bursa Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Sanat hayatına 1951 yılında Bursa Ses Kralı ..
devamı...

 
Bülent Ersoy

1952 yılında İstanbul´da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı.Melahat Pars, Rıdvan Aytan’dan ve belediye konservatuarı hocalarından özel dersler aldı. İstanbul Beled..
devamı...

 
Aşık Veysel Şatıroğlu

(1894-1973) Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan Köyü'nde doğdu. Yedi yaşında iken çiçek hastalığına yakalanarak gözlerini kaybetti. Babasının telkiniyle saz çalıp şiir söylemeye başladı. Ahm..
devamı...

 
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7
Toplam 45 kayıt var