Haber

Biyografi

Reklam

Yayın Akışı

Teknolojimiz

Kurumsal

Anket

Ziyaretçi Defteri

NİDA TÜFEKÇİ

Nida Tüfekçi ( 01.03.1929)- (18.09.1993) Mehmet Nida Tüfekçi 1 Mart 1929^da Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. Annesi Zeynep Tüfekçi, Babası Hamdi Tüfekçi ’dir. İlk müzik eğitimini babası Hamd..
devamı...

 
NESRİN SİPAHİ

Yeşilköy ilkokulu ve Bakırköy ortaokulunu bitirdikten sonra Sanat Okulu'nun Moda ve Dikiş bölümüne girmiştir. İngilizce öğrenmek için Amerikan okuluna kaydolur. Önce batı müziği ve şan eğitimi alan Si..
devamı...

 
RUHİ SU

1912 – 20 Eylül 1985. Van’da doğdu. Asıl adı Mehmet’tir. 1. Dünya Savaşı yıllarında ana babasını yitirdi. 10 yaşına kadar yoksul bir ailenin yanında yaşadı. Daha sonra Adana Öksüzler Yurdunda yatılı o..
devamı...

 
MUAZZEZ ERSOY

Türk Müziği'nin "Nostalji Kraliçesi" ve "Devlet Sanatçısı" Muazzez Ersoy, 9 Ağustos 1958 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Gerçek adı Yıldız Levent olan hanımefendi sanatçı, çocukluk ve gençlik yılla..
devamı...

 
YAŞAR ÖZEL

Yaşar Özel, "Ses Kralı" unvanıyla da bilinen bas bariton sesli Türk sanat müziği solistidir. Diyarbakır’da dünyaya gelen Yaşar Özel, öğrenim yaşamına burada başladı. Bu dönemde müziğe olan ilgisini f..
devamı...

 
MUAZZEZ ABACI

Muazzez Abacı, Türk Müziği sanatçısıdır. Türünün en güçlü ve başarılı kadın sanatçısı olarak kendisini kabul ettirmiştir. Babası Oktay Altıoklar, 1947 - Ankara doğumlu. İlkokula yatılı olarak başla..
devamı...

 
ADNAN ŞENSES

21 Ağustos 1935 tarihinde Bursa'da doğdu. Baba adı Muhsin, anne adı Emine. Babasının memuriyeti dolayısıyla, Ankara'ya taşındı. İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu'nda başladı. Tahsilinin devamını, İ..
devamı...

 
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7
Toplam 45 kayıt var